Libor Šmoldas Quartet feat. Bobby Watson: Intuition (2013)

Libor Šmoldas Quartet feat. Bobby Watson: Intuition (2013)

Kvartet Libora Šmoldase vydává nové studiové album s jazzovou legendou Bobby Watsonem

Koupit Intuition

TISKOVÁ ZPRÁVA 01.07.2013

Přední český jazzový kytarista a skladatel Libor Šmoldas vydává se svým kvartetem a speciálním hostem Bobby Watsonem čtvrté řadové album s názvem „Intuition“. Toto CD vychází, stejně jako to předešlé, na jazzovém labelu NEW PORT LINE. Album nepřímo navazuje na předcházející desku „18 Days. 2000 Miles.“, která vznikla po předloňském turné po Spojených státech a jejíž bonusový track nabízí živou nahrávku prvního společného vystoupení s americkým saxofonistou Booby Watsonem.

Kvarteto hraje v ukázkově sehraném obsazení, které se v posledních letech ustálilo a ve stejném složení byla nahrána i deska „Intuition“. Vedle kytaristy Libora Šmoldase na nahrávce účinkují naši přední hráči mladší jazzové generace – konkrétně je to kontrabasista Josef Fečo, pianista Petr Beneš a také v Berlíně a Praze žijící bubeník Tomáš Hobzek. Tato mimořádná kapela v posledních letech přitahuje stále větší množství mladých posluchačů k jazzu.

Nové album je plně autorské, převážně složené ze Šmoldasových skladeb, které jsou doplněny o jednu skladbu pianisty Petra Beneše a také o dva autorské kusy saxofonisty Bobbyho Watsona. Ten se již před více než 35-ti lety zařadil mezi top světové hráče, když začal hrát s legendárními Jazz Messengers bubeníka Arta Blaykeho a později stal se na období 4 let i hudebním vedoucím tohoto souboru. Watson doposud nahrál 30 desek jako frontman a pod více než 100 alby se podepsal také jako sideman. Za svoji plodnou hudební kariéru hrál s nepřeberným množstvím hudebníků – namátkou to byly například Louis Hayes, Max Roach, dále George Coleman, Branford Marsalis, multiinstrumen­talista Sam Rivers, kytarista Carlos Santana a trumpetista Wynton Marsalis. Bobby Watson také spolupracoval se známými jazzovými vokalisty jako jsou například Joe Williams, Dianne Reeves, Lou Rawls a Betty Carter.
Libor Šmoldas Quartet Libor Šmoldas Quartet Libor Šmoldas Quartet Libor Šmoldas Quartet Libor Šmoldas Quartet Libor Šmoldas Quartet
Album bylo natočeno na konci loňského společného turné po České republice, během něhož umělci také mimo jiné vystoupili jako jedna z hvězd respektovaného mezinárodního jazzového festivalu JAZZ FEST BRNO 2012. Jedná se o nahrávku svěží, která zaujme především svojí upřímností. Kombinuje v sobě moderní přístup a zvuk, zároveň je z ní také cítit respekt k odkazu jazzové historie. O výbornou zvukovou podobu alba, které vzniklo v průběhu dvou nahrávacích dnů ve studiu na Svárově pod dohledem uznávaného hudebního mistra Lukáše Martínka, se dále postaral Američan Dan Gonko, který desku smíchal a také Pavel Wlosok, který provedl mastering z pásu ve studiu „SonicADventures“ v Severní Karolíně. Pod produkcí desky jsou podepsáni Libor Šmoldas a Petr Marek.

Vizuální tvář stránka desky je prací především dvou zkušených kreativních profesionálů. Nahrávku doplnili krásné fotografie Jana Pohribného, který již léta patří mezi naše nejlepší fotografy a zároveň i pedagogy nejen na univerzitách v České republice, ale i ve Skandinávii. Autorkou originálního grafického návrhu bookletu o neobvyklém rozsahu 16-ti stran je opět Lucie Komárková ze zajímavého grafického ateliéru Lucy&Lucy.

Nahrávka vznikla za laskavého přispění sponzorů, jmenovitě jimi byly společnosti ADVAL, Polabská stavební, Adastra, Big Partnership, AdActive, Jan Václav Čep, Elektrodesign, Kristián, Red Media, Univent.
Album „Intuition,“ bylo vydáno dne 1.7.2013 a pokřtěno v Praze v rámci mezinárodního hudebního festivalu PRAGUE PROMS ve Velkém sálu Hybernia v Praze a roli kmotra alba přijal pan Karel Roden, který je nejen mezinárodně známým hercem, ale i milovníkem jazzu.

Není bez zajímavosti, že po výše uvedeném křtu jela kapela s Bobby Watsonem představit tuto desku do Itálie na festival IL RITMO DELLE CITTÀ – IL FESTIVAL JAZZ DI MILANO, kde se zařadila mezi hvězdy této akce.

Libor Šmoldas Quartet & Bobby Watson
Intuition
New Port Line

2013

Bobby Watson (as)
Libor Šmoldas (g)
Petr Beneš (p)
Josef Fečo (b)
Tomáš Hobzek (dr)

  1. Mike’s Song (Libor Šmoldas)
  2. In Case You Missed It (Bobby Watson)
  3. Off The Playground (Libor Šmoldas)
  4. 5:15 In The Morning (Petr Beneš)
  5. Ferry Tale (Libor Šmoldas)
  6. Letter Home (Libor Šmoldas)
  7. Side Steps (Bobby Watson)
  8. Twists And Turns (Libor Šmoldas)

Koupit Intuition

SILVER, Skici stříbrného plátna

Nová deska vychází 30.11. Hraju na ní sólo kytarové verze písniček ze starých československých filmů. Více zde.