Libor Šmoldas Quartet: Live at Jazz Dock (2010)

Libor Šmoldas Quartet: Live at Jazz Dock (2010)

Osmadvacetiletý kytarista a skladatel Libor Šmoldas, stálice české jazzové scény, vydává svou první živou nahrávku – Libor Šmoldas Quartet: Live at Jazz Dock.

Jak prozrazuje název, natáčelo se v oblíbeném klubu Jazz Dock, a na stejném místě se v neděli 5. prosince od 22 hod. uskutečnil křest alba, jehož kmotrem byl Liborův otec Ivo Šmoldas. Ve stejný den byla spuštěna nová verze internetových stránek www.liborsmoldas.com s jedinečnou možností – stáhnout si žhavou novinku Libor Šmoldas Quartet: Live at Jazz Dock zcela zdarma!

Třetí autorské album Libora Šmoldase je do jisté míry retrospektivou. Z poloviny jde o starší skladby z alb On the Playground a velmi úspěšného In New York on Time, druhou polovinu tvoří pět nových písní (Blues in the shower, The Quest, Levitation, J.T. Blues a One for Kenny Burrell). „Nápad natočit živou desku jsem měl v hlavě už dlouho a navíc, na mých předchozích dvou albech hraje kapela pokaždé v jiné sestavě, takže jsem chtěl konečně natáčet s „koncertním“ Libor Šmoldas Quartetem, který se mnou tvoří skvělí hudebníci Petr Beneš, piáno (na nahrávce ovšem fender rhodes), Josef Fečo, kontrabas a Tomáš Hobzek, bicí. Natáčeli jsme v Jazz Docku během tří po sobě jdoucích večerů na konci léta 2010 a moc jsme si to užívali. Živé verze skladeb jsou oproti studiovým delší, méně dokonalé, zato hravější a uvolněnější,“ říká Libor Šmoldas. A proč se jeden z nejlepších českých jazzových kytaristů rozhodl k netradičnímu kroku, nabídnout svou desku ke stažení zdarma? „Vysvětlení je jednoduché, chceme tímto způsobem naši hudbu zprostředkovat co nejširšímu publiku. CD budou k dispozici i v tradiční formě, za symbolickou cenu 100 Kč je budeme prodávat na našich koncertech,“ dodává Libor Šmoldas.

Chcete-li koupit desku Live at Jazz Dock, napište mi prosím objednávku na newsletter@liborsmoldas.cz

Libor Šmodlas Quartet
Live at Jazz Dock

2010

200 Kč

Libor Šmoldas
Petr Beneš (p)
Josef Fečo (b)
Tomáš Hobzel (dr)

1 Christopher’s Dan­ce 6:45
2 Blues in the Shower 10:30
3 The Quest 8:03
4 Tram Line 57 7:17
5 One for Kenny Burrell 7:33
6 Levitation 4:21
7 J.T. Blues 10:14
8 Lydian Blues 7:29
9 Funky Piece 9:40
autorem všech skladeb je Libor Šmoldas

SILVER, Skici stříbrného plátna

Nová deska vychází 30.11. Hraju na ní sólo kytarové verze písniček ze starých československých filmů. Více zde.