Kapely

moje vlastní projekty:
LIBOR ŠMOLDAS ORGAN TRIO
LIBOR ŠMOLDAS NYC TRIO
ŠMOLDAS HRAJE JEŽKA (SÓLO KYTARA)

spolukapelník:
SOULMATES

spoluhráč:
ZEURÍTIA
JAN KOŘÍNEK & GROOVE
THE HELL'S KITCHEN FUNK ORCHESTRA


LIBOR ŠMOLDAS ORGAN TRIO

Ve svém varhanním triu si Libor přizval ke spolupráci vynikajícího pianistu a varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a o generaci mladšího bubeníka Václava Pálku, který má čerstvě za sebou studium v dánské Kodani a před sebou studium v New Yorku.

Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul šedesátých let. O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení.

Skupina navazuje na více než sedmiletou existenci Libor Šmoldas Quartetu, se kterým Libor natočil tři desky,podnikl turné po USA, vystupoval na mnoha evropských pódiích a prestižních festivalech včetně Pražského jara.

Promo balíček ke stažení


LIBOR ŠMOLDAS NYC TRIO

Ve svém New Yorském triu se Vám Libor Šmoldas představuje společně s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Posuďte sami – o generaci starší američané bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson doprovázeli Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda, Johna Abercrombie, Joe Lovana, Lee Konitze, Sonnyho Rollinse a tak by bylo možno pokračovat skoro do nekonečna, mezi nejazzové muzikanty se kterými spolupracují dokonce nechyběli Frank Zappa či Tom Waits!
Nejedná se ovšem o pouhý jednorázový projekt, trio podniko několik turné v Evropě a USA a Šmoldas společně s Nussbaumem a Andersonem vydavají již své druhé album. To první, nazvané Dreamtime, bylo natočené v New Yorku, vyšlo v roce 2015 a přináší intimní verze jazzových standradů ale i Beatles či hudbu z filmu Kmotr nebo Jamese Taylora. V pořadí druhé, zbrusu nové album, nese název On the Move a zaujme Vás naopak syrovějším a bluesovějším zvukem plným energie s jakou všichni tři muzikanti interpretují Liborovy vlastní kompozice.
Adam Nussbaum
Jay Anderson
Poslechněte si ukázku: Caroline I See You

Libor Šmoldas NYC Trio Libor Šmoldas NYC Trio backstage Libor Šmoldas NYC Trio Ústí

ŠMOLDAS HRAJE JEŽKA (SÓLO KYTARA)

V roce 2016 slavíme 110 let od narození legendárního skladatele Jaroslava Ježka. K oslavám jeho výročí se náš přední jazzový kytarista a skladatel Libor Šmoldas rozhodl připojit svým novým albem, v pořadí sice již sedmým, zato prvním sólovým.
Album nazval BLUE: Šmoldas hraje Ježka, vybral pro ně čtrnáct Ježkových skladeb a připojil i jed- nu vlastní kompozici, věnovanou právě dvornímu skladateli Osvobozeného divadla.
!Nahrávka je ojedinělá už tím, že sólové kytaře se v oblasti jazzu u nás nikdo jiný nevěnuje, a dokonce i ve světě se kvůli náročnosti této disciplíny najde jen několik málo kytaristů, kteří hrají a natáčejí sami bez doprovodu. V tomto případě se navíc jedná o hru bez pomoci jakýchkoliv kytarových efektů, looperů a podobně.


SOULMATES

Už po prvním setkání dvou pražských jazzmanů kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzeka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné že si na poprvé padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se špínou Harlemského předměstí. Trio za několik let existence vybrousilo svůj sound a má natočenou novou stejnojmennou desku SoulMates pro label New Port Line. Nenechte si ujít toto mezinárodní varhanní trio třech vyjímečných muzikantů.
Brian Charette
Tomáš Hobzek
Poslechněte si ukázku: Diggin' Deep


ZEURÍTIA

Zeurítia Vendula Šmoldasová je výjimečná jazzová zpěvačka, která si své místo v Česku vydobyla především svým brazilským projektem, kde zpívá bossa novu a sambu v autentické portugalštině. V roce 2008 jí vyšlo u vydavatelství Animal music stejnojmenná debutová deska Zeurítia, která se u nás řadí k nejprodávanějším titulům v oblasti jazzu. Dr Lubomír Dorůžka napsal, že: „Hlas Zeurítie od prvních tónů oslovuje posluchače témbrem, mazlivým charakterem i dráždivou schopností drobných variací.“

Na druhém albu nazvaném Weightless se Zeurítia odklání od brazilské hudby k vlastní písničkové tvorbě na pomezí jazzu, blues, folku a popu.

www.zeuritia.com

Zpěv: Zeurítia
Kytara: Libor Šmoldas
Kontrabas: Tomáš Baroš
Piáno: Jan Andr
Bicí: Marek Urbánek


JAN KOŘÍNEK & GROOVE

Nenajdete slovo, které by lépe vystihovalo tvorbu, styl a hru Jana Kořínka. Kořínkova životní láska je blues, logicky tedy jeho kapela, jeho „Groove“ vyrostl na bluesovém základě a dorostl do soul-jazz-funkové přítomnosti stále silně sycené bluesovým duchem. Kořínek je pravý umělec, který nemůže jinak, než se do své hudby ponořit a nevynořit se, dokud nesestoupí z podia. Jeho bluesová duše má už 14 let co vyprávět, tolik let se pohybuje ve veřejném hudebním světě. Ať už mluvíme o samotném hraní, nahrávání nebo o vlastní tvorbě, všude se pohybuje s neuvěřitelně hravou lehkostí a tolik charakteristickým smyslem pro humor.
Hammond organ: Jan Kořínek
bicí: Martin Novák
kytara: Libor Šmoldas
groove.jankori­nek.org
Poslechněte si ukázku: Lewis' Piece


THE HELL'S KITCHEN FUNK ORCHESTRA

Hell's Kitchen Funk Orchestra je mezinárodní uskupení hrající jazz, funk, latin a hard bop v aranžmá leadera, amerického trumpetisty a skladatele Billa Warfielda. První deska nazvaná Mercy, mercy, mercy si vede velmi dobře na amerických žebříčcích.

SILVER, Skici stříbrného plátna

Nová deska vychází 30.11. Hraju na ní sólo kytarové verze písniček ze starých československých filmů. Více zde.