Kapely

moje vlastní projekty:
LIBOR ŠMOLDAS ORGAN TRIO
LIBOR ŠMOLDAS NYC TRIO
ŠMOLDAS HRAJE JEŽKA (SÓLO KYTARA)

spolukapelník:
SOULMATES

spoluhráč:
ZEURÍTIA
JAN KOŘÍNEK & GROOVE
THE HELL'S KITCHEN FUNK ORCHESTRA


LIBOR ŠMOLDAS ORGAN TRIO

Ve svém varhanním triu si Libor přizval ke spolupráci vynikajícího pianistu a varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a o generaci mladšího bubeníka Václava Pálku, který má čerstvě za sebou studium v dánské Kodani a před sebou studium v New Yorku.

Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul šedesátých let. O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení.

Skupina navazuje na více než sedmiletou existenci Libor Šmoldas Quartetu, se kterým Libor natočil tři desky,podnikl turné po USA, vystupoval na mnoha evropských pódiích a prestižních festivalech včetně Pražského jara.

Promo balíček ke stažení


LIBOR ŠMOLDAS NYC TRIO

Ve svém New Yorském triu se Vám Libor Šmoldas představuje společně s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Posuďte sami – o generaci starší američané bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson doprovázeli Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda, Johna Abercrombie, Joe Lovana, Lee Konitze, Sonnyho Rollinse a tak by bylo možno pokračovat skoro do nekonečna, mezi nejazzové muzikanty se kterými spolupracují dokonce nechyběli Frank Zappa či Tom Waits!
Nejedná se ovšem o pouhý jednorázový projekt, trio podniko několik turné v Evropě a USA a Šmoldas společně s Nussbaumem a Andersonem vydavají již své druhé album. To první, nazvané Dreamtime, bylo natočené v New Yorku, vyšlo v roce 2015 a přináší intimní verze jazzových standradů ale i Beatles či hudbu z filmu Kmotr nebo Jamese Taylora. V pořadí druhé, zbrusu nové album, nese název On the Move a zaujme Vás naopak syrovějším a bluesovějším zvukem plným energie s jakou všichni tři muzikanti interpretují Liborovy vlastní kompozice.
Adam Nussbaum
Jay Anderson
Poslechněte si ukázku: Caroline I See You

Libor Šmoldas NYC Trio Libor Šmoldas NYC Trio backstage Libor Šmoldas NYC Trio Ústí

ŠMOLDAS HRAJE JEŽKA (SÓLO KYTARA)

V roce 2016 slavíme 110 let od narození legendárního skladatele Jaroslava Ježka. K oslavám jeho výročí se náš přední jazzový kytarista a skladatel Libor Šmoldas rozhodl připojit svým novým albem, v pořadí sice již sedmým, zato prvním sólovým.
Album nazval BLUE: Šmoldas hraje Ježka, vybral pro ně čtrnáct Ježkových skladeb a připojil i jed- nu vlastní kompozici, věnovanou právě dvornímu skladateli Osvobozeného divadla.
!Nahrávka je ojedinělá už tím, že sólové kytaře se v oblasti jazzu u nás nikdo jiný nevěnuje, a dokonce i ve světě se kvůli náročnosti této disciplíny najde jen několik málo kytaristů, kteří hrají a natáčejí sami bez doprovodu. V tomto případě se navíc jedná o hru bez pomoci jakýchkoliv kytarových efektů, looperů a podobně.


SOULMATES

Už po prvním setkání dvou pražských jazzmanů kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzeka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné že si na poprvé padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se špínou Harlemského předměstí. Trio za několik let existence vybrousilo svůj sound a má natočenou novou stejnojmennou desku SoulMates pro label New Port Line. Nenechte si ujít toto mezinárodní varhanní trio třech vyjímečných muzikantů.
Brian Charette
Tomáš Hobzek
Poslechněte si ukázku: Diggin' Deep


ZEURÍTIA

Zeurítia Vendula Šmoldasová je výjimečná jazzová zpěvačka, která si své místo v Česku vydobyla především svým brazilským projektem, kde zpívá bossa novu a sambu v autentické portugalštině. V roce 2008 jí vyšlo u vydavatelství Animal music stejnojmenná debutová deska Zeurítia, která se u nás řadí k nejprodávanějším titulům v oblasti jazzu. Dr Lubomír Dorůžka napsal, že: „Hlas Zeurítie od prvních tónů oslovuje posluchače témbrem, mazlivým charakterem i dráždivou schopností drobných variací.“

Na druhém albu nazvaném Weightless se Zeurítia odklání od brazilské hudby k vlastní písničkové tvorbě na pomezí jazzu, blues, folku a popu.

www.zeuritia.com

Zpěv: Zeurítia
Kytara: Libor Šmoldas
Kontrabas: Tomáš Baroš
Piáno: Jan Andr
Bicí: Marek Urbánek


JAN KOŘÍNEK & GROOVE

Nenajdete slovo, které by lépe vystihovalo tvorbu, styl a hru Jana Kořínka. Kořínkova životní láska je blues, logicky tedy jeho kapela, jeho „Groove“ vyrostl na bluesovém základě a dorostl do soul-jazz-funkové přítomnosti stále silně sycené bluesovým duchem. Kořínek je pravý umělec, který nemůže jinak, než se do své hudby ponořit a nevynořit se, dokud nesestoupí z podia. Jeho bluesová duše má už 14 let co vyprávět, tolik let se pohybuje ve veřejném hudebním světě. Ať už mluvíme o samotném hraní, nahrávání nebo o vlastní tvorbě, všude se pohybuje s neuvěřitelně hravou lehkostí a tolik charakteristickým smyslem pro humor.
Hammond organ: Jan Kořínek
bicí: Martin Novák
kytara: Libor Šmoldas
groove.jankori­nek.org
Poslechněte si ukázku: Lewis' Piece


THE HELL'S KITCHEN FUNK ORCHESTRA

Hell's Kitchen Funk Orchestra je mezinárodní uskupení hrající jazz, funk, latin a hard bop v aranžmá leadera, amerického trumpetisty a skladatele Billa Warfielda. První deska nazvaná Mercy, mercy, mercy si vede velmi dobře na amerických žebříčcích.

Nové video z koncertu v Kennedy Centre USA

Podívejte se zde!